Одним з найпоширеніших питань потенційних експатів про нову країну є “Яка там вартість продуктів?”. Адже саме ця стаття витрат є практично обов’язковою незалежно від того, перебиратиметесь ви сім’єю чи сам по собі.

Королівство Нідерланди – не виняток, тому сьогодні ми вирішили розказати про орієнтовні ціни на місцеві продукти харчування. Сподіваємося, що наприкінці статті ви вже матимете достатньо даних для планування цієї частини бюджету.


Примітка: Орієнтовна вартість продуктів вказана в євро (€) станом на січень 2020 року та цілком може змінитися на момент прочитання вами цієї статті.

Для визначення більш реалістичних усереднених цін ми порівняли вартість продуктів у трьох мережевих супермаркетах Нідерландів: Jumbo, Albert Heijn та Dirk van den Broek. У нас нема мети визначити, який з них найкращий чи найдешевший, адже передусім повинно стояти питання якості. Однак, спостерігається певна тенденція, що більшість товарів у Albert Heijn таки дорожче конкурентів на 5-15%. Однак, і Dirk, і Jumbo часом “викидають” сюрпризи у вигляді набагато вищих цінників на здавалося б звичайні продукти.

Отже, давайте поглянемо на цінники основних категорій…

Овочі:

  • Картопля: 1 кг – 1.8 €, 3 кг – 3.99 €, 4 кг – 4.99 €
  • Помідори черрі, 500 гр: 2.6-3 €
  • Огірок (великий), 1 шт: 0.7 €
  • Морква, 1 кг: 0.65-0.8 €
  • Цибуля, 1 кг: 1 €
  • Болгарський перець: 1 шт – 0.8-0.9 €; упаковка з 3 шт – 1.6 €
  • Авокадо, 1 шт: 1.3 €
  • Зелень різна, пучок: 1-1.8 €
  • Заморожені овочі, 400 гр: 1-2.5 €

Фрукти:

  • Яблука, 1 кг: 1.5-2.5 € (залежно від сорту) 
  • Мандарини, 1 кг: 2.5-3.3 € (залежно від країни та сезону)
  • Банани, 1 кг: 1-2 €
  • Полуниця, 0.5 кг: 3-6 € (дуже залежить від сезону)
  • Виноград, 0.5 кг: 2-2.2 €
  • Ківі, 1 кг: 2.6-2.9 €
  • Лимони, 1 шт: 0.5 €
  • Груші, 1 кг: 1.4-1.9 €

М’ясо:

  • Курка (філе), 1 кг: 7.5-8.75 €
  • Курка (стегенця), 1 кг: 4-5 €
  • Свинина, 1 кг: 8-8.3 €
  • Свинина (фарш), 1 кг: ~4.50 €
  • Яловичина, 1 кг: 11-14 €

Різне (крупи, молочні  вироби, тощо):

  • Молоко, 1 літр: 0.9 €
  • Йогурт Activia, 4 шт: 1.95 €
  • Масло, 220 гр: 1.8-2.6 €
  • Твердий сир, 400-500 гр: 3-7 €
  • Яйця, 10 шт: 1.6-3.5 € (залежно від розміру)
  • Оливкова олія, 0.75 л: 6.5-7 €
  • Рис, 1 кг: 2-4.5 € (залежно від виду та якості)
  • Макарони, упаковка 500 гр: 0.8-2.5 € (залежно від виду та якості)
  • Цукор, 0.75 кг: 1.5-2 €
  • Шоколад: 100 гр плитка – 1-2 €;  200 гр плитка – 2-3 €
  • Хліб цільнозерновий: 1.5-2.7 €

Напої:

  • Сік (не фреш), 1.5 літра: 1-2.5 €
  • Мінеральна вода, 1.5 літра: 0.5-1.5 €
  • Пиво a-la Heineken, 0.5 літра: 1.0-1.5 €. Міцніші або темні сорти коштують на 30-50% дорожче.
  • Вино. Зазвичай у продуктових магазинах продається шмурдяк по 3-6 €. За чимось більш якісним треба йти в спеціалізовані магазини.
  • Чай в пакетиках з розряду Lipton, Pickwick, 1 упаковка: 1-2 €. Якісь екзотичніші чи детокс чаї коштують в районі 2.5-4 € за упаковку.
  • Кава. Тут все дуже індивідуально і врізнобій. Однією з наймасовіших марок є Douwe Egberts, чия мелена кава коштує десь 5-6 € за 500-грамову упаковку. 250-грамова банка illy буде коштувати вже десь біля 7.5-8 €.

Усі три мережі активно промоутять продукти харчування під власним брендом (особливо Albert Heijn та Jumbo), через що ціни на них можуть бути дещо нижчі, ніж на аналоги від інших виробників.

Слід також зауважити, що кожного тижня супермаркети надають знижки на певні торгові марки та товари (20-50%), та проводять акції  за принципом “2+1” або “2=1”. Тоді заощадливі нідерландці скуповуються на тижні наперед (і це був не жарт). Ми вже, наприклад, перестали дивуватися дівчатам, що у день акції везуть на велосипедах ящики пива.

Окремо хочеться ще сказати про товари, на упаковці яких зустрічаються слова “Bio” та “Organic”. З точки зору ціни такі лейбли відразу означають +30-50% (а той більше) до звичайної вартості продуктів з тієї ж категорії. Не будемо коментувати “органічність” таких товарів – сподіваємося лише, що в ЄС є певна процедура маркування та видачі знаків якості у цій сфері. Але попит на “органіку” у Нідерландах є. Існують навіть цілі мережі магазинів, що спеціалізуються на подібних товарах (Ekoplaza, Marqt, тощо).

На цьому поки все. Сподіваємося, тепер у вас достатньо інформації для оцінки затрат та бюджету проживання у країні тюльпанів. Пишіть ваші запитання у коментарях, і ми спробуємо дати на них вичерпну відповідь. А у одній з наступних статей поговоримо про ціни на інші, не харчові товари. Stay in touch!